Browsing category: Новини
Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області зареєструвало декларацію про готовність об’єкта до експлуатації “Навчально-оздоровчий комплекс Білозерської академії футболу для дітей та юнацтва”.
Академия футбола
Комплекс включає в себе: критий спортивний зал для ігрових видів спорту, 20 кімнат готельного типу на 40 місць для вихованців академії, роздягальні з душовими і робочими кімнатами, тренажерний зал, реабілітаційний та медичний центри, кав’ярня, конференц-зал та адміністративні приміщення. Управління будівництвом в київській області та в місті Київ.
Учні академії будуть поєднувати тренувальний процес з навчанням у загальноосвітній школі першого-третього ступенів №1 у селі Білозір’я.
Урочисте відкриття академії заплановане на 22 листопада.
6 регіонів виконують левову частку будівельних робіт
Підприємствами 6 регіонів країни виконано 64% загального обсягу будівництва. Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики України.
Підприємствами 6 регіонів країни, а саме Києва, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Львівської та Полтавської областей, виконано 64% загального обсягу будівництва, передає УНН.
Всього ж у січні-вересні підприємствами країни були виконані будівельні роботи на 43,9 млрд. грн. Індекс будівельної продукції у січні-вересні порівняно з відповідним періодом 2015 р. склав 113,2%.
Будівництво будівель зросла на 15%, у т. ч. житлових і нежитлових – на 13,4% і 17% відповідно, інженерних споруд – на 11,1%.
Будівництво спорткомплексу біля м. Дніпро
Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації за результатами тендеру замовило ПАТ “Аграрно-виробниче підприємство “Співдружність” будівництво спортивно-оздоровчого комплексу в Ювілейному за 35,74 млн грн. Управління будівництвом в місті Дніпро.
До кінця наступного року підрядник повинен провести будівельні роботи, внутрішнє оздоблення та утеплення, встановити вікна, двері та електрообладнання, облаштувати інженерні мережі, пожежну сигналізацію, огородження та асфальтне покриття, озеленити територію. Ще передбачається технологічне обладнання: тренажери, спортивні снаряди, меблі, побутова і сантехніка, в тому числі електропіч для сауни і ванна “Джакузі” з аеро – і гідромасажем.
З 2008 р. “Співдружність” отримало підряди на 127,07 млн. грн. Зокрема, 2 роки тому управління замовило компанії будівництво дитячого садка в Ювілейному за 43,1 млн. грн.
Українці не поспішають купувати житло в котеджних містечках. Про це розповів у коментарі директор компанії “Євро-Рейтинг” Григорій Перерва
“Зараз йде третя хвиля запуску котеджних проектів під Києвом. Кожен раз виникає та ж проблема. Спершу котеджні містечка активно продаються за вигідною ціною, а потім продажу припиняються. Попит ситуативний, так як ми більше звикли до квартир. Для будівництва котеджних будинків далеко не завжди використовують такі ж якісні матеріали, як для багатоповерхівки. А ціна за квадратний метр різниться істотно. Котеджний будинок доведеться підтримувати в належному стані самостійно. Біля них часто немає належної інфраструктури”, – пояснив експерт. Технічний нагляд за будівництвом котеджів і будинків у Києві та київській області.
Котеджні містечка будують, але вони користуються малим попитом, підтверджують в компанії New City Developers.
“У Київській області їх більше сотні і тільки закладаються, і вже готових”, – говорить директор New City Developers Денис Сєдаков.
Будинки там ще можна купити від забудовника. Середню ціну вивести складно.
“На ціну впливає багато факторів. Наприклад, віддаленість від Києва, престижність району, навіть якість дороги. Наприклад, в Козині, біля Кончі-Заспи, є побудовані котеджі 91 тисячі гривень за “квадрат”. У наш час це космічна ціна. А є і по 6 тисяч за квадрат – в Березівках в 30 кілометрах від столиці”, – коментує Сєдаков.
Вартість житла вже не буде знижуватися, адже для цього немає підстав. Таку думку в коментарі висловив експерт з питань нерухомості Сергій Костецький.
“Житло не в змозі дешевшати, так як комунальні платежі зросли, опалення зросла, газ подорожчав і все, що потрібно для будівельних матеріалів – подорожчало. Вартість будматеріалів теж зростає. Транспортні витрати також зростають”, – сказав С. Костецький.
Він зазначив, що окремі забудовники занижують вартість квадратних метрів, однак, на його думку, це швидше виняток.
Що стосується вартості робіт як перевірка кошторисів та технагляд за будівництвом, то тут не все так безхмарно.
Нагадаємо, експерти вважають, що житло, особливо новобудови, є найкращою сферою інвестування для населення, особливо в умовах нестабільності банківської системи.
Коротка екскурсія всередині будинку Дональда Трампа !
Як американці намагаються прийти до угоди з дивовижною перспективою, що Дональд Трамп є президентом США, і, перш ніж він вирушить в 1600 Пенсильванія-Авеню, ми були схвильовані, щоб знати, якими властивостями він володіє? Дональд Трамп є одним із найвідоміших нерухомого майна магнатів у світі, він добре відомий в світі нерухомості і продав одні з найдорожчих нерухомих в США маєтків, портфель нерухомості включає в себе властивості, в штаті Вірджинія, нью-йорк, Флорида, Нью-Джерсі, Невада, Каліфорнія, Нью-Йорк, Коннектикут і Гаваї.
З його Нью-Йорку пентхаус для своєї виноробні, також Трамп володіє сімома джерелами, величезний особняк в Нью-Йорку в престижному селищі Бедфорд, яка має 60 номерів, службовців два крила, 15 спальнями, трьома басейнами і 230 гектарів землі. Є ще один особняк у сільській Вірджинії, величезний будинок на родео-драйв в Беверлі-Хіллз і величезна купа води в Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида.
Хіба ми також згадати, скільки Трамп любить золото? Майже всі в пентхаусі з підноси і вази, лампи і навіть корона лиття підкреслюється з 24-каратного золота, яка пропонує чудовий фон для деяких улюблений козир класичного мистецтва і декору. Не відмахуватися від особисті штрихи, як сімейні портрети, і чубаті подушками, в будинку є сильний грецький вплив на Афінських вазах стиль, бронзова статуя “Амур і Психея”, а також картина Аполлон Сід Аврора, богиня зорі.
давайте подивимося на властивості, які Дональд Трамп ласкаво називає “будинком”. ! Чи готові ви? Давайте почнемо!
У Києві створили робочу групу з розробки концепції змісту пішохідних підземних переходів. Очолив її заступник начальника КМДА Ілля Сагайдак. Відповідне рішення підписав київський міський голова Віталій Кличко.
Робоча група має підготувати та подати міському голові проект концепції до 1 грудня.
Авторський нагляд на будівельних майданчиках.
Ще до складу робочої групи увійшли заступник голови, директор департаменту економіки і інвестицій Світлана Принада, представники Антикорупційного ради при мері, департаменту економіки і інвестицій, департаменту транспортної інфраструктури, департаменту соціальної політики, комунальних підприємств і т. д.
Національне антикорупційне бюро розслідує можливу розтрату 1,04 млн. грн. Концерном радіомовлення, радіозв’язку і телебачення при замовленні технічної документації на земельні ділянки.
Йдеться про низку договорів 2013 р., які концерн підписав з ТОВ “Ліга-Експерт”. У НАБУ повідомляють, що концерн замовив технічну документацію із землеустрою на ділянки, які на момент замовлення не перебували або були лише в частковому користуванні держпідприємства. Детективи оцінюють розтрату в 1,04 млн. грн.
Ділянки площею 195,6 га розташовані на хуторі Биківня і не були у користуванні концерну. Ще оформлялися документи на 12,4 га по пр. Перемоги, 15, у Києві, хоча концерн користувався тільки 2,8 га. Крім того, підприємство захотіло 804,3 га в Миколаївській області, хоча користувалося тільки 567,6 га. Технагляд за будівельними роботами та перевірка кошторисної документації.
НАБУ вивчає рух коштів по рахунку “Ліги-Експерта”, а також підприємців, яким компанія переводила гроші. Зокрема, суд надав детективам доступ до даних банківських рахунків фізосіб-підприємців, які отримали кошти від компанії за юридичні послуги та топографо-геодезичні роботи.
Продаж житла в Києві пішли на спад. У жовтні кількість угод знизилася на 6%, порівняно з вереснем.
“На вторинному ринку в жовтні було продано 534 квартири, а у вересні – 567. На первинному ринку активність ще нижче – 358 квартири проти 379 у попередньому місяці. Опалювальний сезон і зростання податків значно знижують цінність нерухомості як інвестиції. З іншого боку, альтернатив у нашій країні як не було, так і немає”, – вважає аналітик SV Development Сергій Костецький.
При цьому він зазначає, що на первинному ринку, як і раніше велика ймовірність серйозної кризи.
“Доходи населення знижуються, а темпи будівництва високі. Для кого це будується? Для іноземних інвесторів? Але хто в здоровому глузді буде інвестувати в нерухомість, яка дешевшає?” – запитує експерт.
Справді, в жовтні квадратні метри у столиці незначно подешевшали, а за підсумками року втратили в ціні серйозно. На початок листопада ціни на вторинному ринку становили близько 34,2 тис. грн./кв. м, що на 2,2% нижче, ніж у вересні, а в доларах вони знизилися на 1%, до $1336.
З початку року ціни на вторинному ринку знизилися в гривні на 6,9%, а в доларах – на 9,5%. А за рік, тобто у порівнянні з жовтнем 2015 р., середня ціна столичних квартир у гривнях просіла на 3,8%, а в доларах – на 13,9%. Для інвестора, який намагався вигідно вкласти долари в житлову столичну нерухомість, цей рік приніс лише збитки.
“Квартири для себе купували і будуть купувати, адже людям все одно треба вирішувати житлові питання. До 80% попиту зосереджена в сегменті економ-мінус, це старий житловий фонд”, – розповіла UBR директор компанії Best & Seller Ірина Луханіна.
Тут цілком можна купити двокімнатну “хрущовку” за $25 тис. На думку експертів, дешевшати застаріле житло буде тільки “на краю географії” або відносно малій площі.
“Хороша локація у метро і непоганий варіант планування, наприклад, площа “хрущовки” 48 кв. м, а не 41 кв. м, утримують популярність цього формату. А багато хто як і раніше сподіваються, що погані часи коли-небудь закінчаться і влади згадають про обіцянку знести “хрущовки” і на їх місці побудувати сучасне житло”, – говорить Луханіна.
Однак левова частка інтересу (а не завершених угод) зосереджена в будинках останніх років споруди.
“Нове житло, з ремонтом. Осокорки-Позняки, Голосіївський та Печерський райони. Всі хочуть квартири в сучасних будинках”, – описує запити Луханіна.
З тенденцій цієї осені – частіше задають питання про енергоефективність.
“Сильніше цей момент вплинув на ринок оренди, але і ринок продажу теж відчув подібний запит. Був випадок, коли клієнт переплатив, з нашої точки зору, за квартиру, не вибравши найбільш вдалу локацію, зате житло вже було обладнано квартирним лічильником тепла. Є думка, що житло з меншою енергоефективністю буде стрімко дешевшати. Поки що ринок цього не показує, але поживемо-побачимо”, – говорить Луханіна.
І все ж операції на вторинному ринку йдуть активніше, ніж на первинному. Хоча середні гривневі ціни на житло в новобудовах більш або менш стабільні вже цілий рік, вони піднялися лише на 1,2%, до 23,1 тис. грн./кв. м. Коливання середніх цін по місяцях експерти пояснюють стартом продажів нових проектів.
За жовтень середня вартість квадратного метра в економ-класі знизилася на 0,6% – до 16,5 тис. грн.; в комфорт-класі зросла на 3,4%, до 21,7 тис. грн.; у бізнес-класі знизилася на 0,4%, до 27,7 тис. грн.; у преміум-класі вона практично стабільна (+0,1%) – 44 тис. грн. Технагляд і управління будівництвом великих і не дуже об’єктів.
“Довіра населення до новобудов знижується. Ніхто не дасть гарантії, що хоч як буде вирішено питання з об’єктами Войцеховського, тим більше що відділи продажів там продовжують працювати і примудряються продавати по одній-дві квартири в місяць. Тобто кількість обманутих громадян продовжує зростати”, – говорить Сергій Костецький.
Що стосується “чистих” проектів, тих, де вся дозвільна документація в порядку, то експерти пояснюють зниження обсягів продажів ціновою політикою.
“Більшість забудовників у вересні підвищили ціни на свої об’єкти, як наслідок, потенційні покупці взяли паузу. Але зараз відділи продажів активно працюють, щоб цих вагається клієнтів переконати вибрати квартиру саме в їх об’єктах”, – сказала керівник департаменту консалтингу житлової нерухомості “Українська торгова гільдія” (UTG) Олеся Скринник.
І вже з перших чисел листопада пішов вал знижок. “Київміськбуд” пропонує на акційні квартири знижки до 20%, “Интегралбуд” – 11%. “Укрбуд” крім “осінніх цін” у деяких проектах пустив програму “Доступне житло”, де ціна квадратного метра стартує від 13,5 тис. грн.
І це не межа. Можна відшукати квартири в новобудовах за цінами, порівнянними з об’єктами одіозного Войцеховського. Наприклад, “5 квартал” на Виноградарі виставлений від 12,5 тис. грн./кв. м, хоча об’єкт поруч, “Варшавський мікрорайон”, реалізує квартири на тій же стадії готовності від 15,2 тис. грн./кв. м.
“Жовтень показав, що столичні забудовники не соромляться грати з цінами. Раніше до такої практики вдавались житлові комплекси в передмісті, де нічим іншим не можна було залучити потенційного покупця. Це тривожний симптом для ринку. Однозначно демпінг, тобто пропозиція квартир за ціною, близькою до собівартості будівництва, веде до продовження строків будівництва. Також така практика може спровокувати зупинку деяких проектів”, – наголосила Олеся Скринник.
На її думку, більш або менш безболісно використовувати такий інструмент можуть тільки великі корпорації.
“Та то така практика може бути тільки точкової, на малу частку акційних квартир в деяких проектах на самій ранній стадії будівництва”, – вважає Скринник.
Київ збирається використовувати інноваційні технології для створення комфортної інфраструктури.
“Розвиток інфраструктури столиці повинно бути спрямоване на підтримку комфортного перебування у місті та максимальне залучення всіх членів суспільства. Тепер таку можливість дають нові технології та інноваційний підхід. Сьогодні ми зробили один з перших кроків до глобального сприяння інтеграції таких соціально важливих сервісів, але ми будемо працювати над тим, щоб такі можливості розвивалися”, – заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс під час презентації маячків для незрячих.
Такої ж думки дотримується і один з координаторів ініціативи Kyiv Smart City Юрій Назаров. Зокрема, він зазначив, що “інклюзивний підхід до розвитку міста – один з пріоритетів Kyiv Smart City”. Технології повинні працювати для городян і покращувати їх життя. Технагляд в Києві під наглядом інженера технічного нагляду.
Систему маячків для людей з порушеннями зору поки пустили в тестовому режимі. За результатами почнеться робота над глобальною інтеграцією подібних систем в міську інфраструктуру.